Naturalne kosmetyki

Wady i zalety manicure hybrydowego

Manicure hybrydowy jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów kosmetycznych ostatnich lat. Niemalże, każdy salon kosmetyczny ma go w swojej ofercie. W sklepach z akcesoriami kosmetycznymi coraz częściej spotkać można gotowe zestawy, które pozwalają samodzielnie wykonać manicure w domu. Co sprawia, że manicure hybrydowy jest tak popularny i chętnie wybierany przez kobiety? 

Zalety manicure hybrydowego

Niekwestionowaną jego zaletą jest trwałość. W porównaniu z klasycznymi lakierami potrafi wytrzymać do dwóch, a czasem nawet trzech tygodni. Ponadto lakiery hybrydowe, które są poprawnie nałożone, nie odpryskują. Łatwiej jest zapuścić  paznokcie, gdyż są one bardziej odporne na łamanie czy rozdwajanie się płytki. Manicure hybrydowy jest bardzo estetyczny i naturalny. Nie tworzy grubej warstwy na powierzchni paznokcia, tak jak ma to miejsce w przypadku manicure żelowego czy tipsów. Zachęcam do umówienia wizyty w tym salonie: https://easynails.pl/uslugi/manicure/manicure-hybrydowy/.

Wady manicure hybrydowego

Główną wadą jest czas wykonania. Klasyczny manicure wykonuje się szybciej, gdyż lakiery wysychają same. W przypadku manicure hybrydowego każdą z warstw, a jest ich 4 trzeba utrwalać w lampie UV przynajmniej 30s. Drugą wadą jest cena lakierów i sprzętu jaki jest potrzebny do jego wykonania (lampa UV, baza, top, cleaner). Również usunięcie tego typu manicure nie należy do łatwych. Zmywacz z acetonem, który jest niezbędny do pozbycia się hybrydy, nie jest najzdrowszy dla naturalnej płytki. Wiele kobiet próbuje, ściągnąć lakier zrywając go z paznokcia przez co uszkadzają mechanicznie naturalną płytkę. Paznokcie stają się one wtedy cienkie jak papier, mają nierówną strukturę i łatwo się zadzierają.