Naturalne kosmetyki

Pękające paznokcie – ważna suplementacja

Piękna twarz, piękna dusza i zdrowe, zadbane paznokcie. – między innymi z tych elementów składa się uroda. Dlatego pęknięcie na paznokciu jest rysą na urodzie. Przyczyny pękających paznokci mogą być różne. Jeśli jest to brak witamin i zostało to zdiagnozowane, można przeprowadzić kurację w domu.

Pękające paznokcie – suplementacja

Jeśli problem pękania paznokci wiąże się z brakiem witamin, zaleca się suplementację. Ważne jest również, aby zweryfikować swoją dietę. Aby uzupełnić organizm wapniem, warto stosować sfermentowane produkty mleczne, orzechy, płatki owsiane. Jeśli brakuje witaminy A, to w jadłospisie powinny znaleźć się: marchew, jabłka, dynia, brzoskwinie.


Niedobór żelaza uzupełnia wątróbka, rośliny strączkowe, zboża, zioła, kukurydza. Jeśli na kciuku znajduje się podłużna linia, ważne jest, aby spożywać tłuszcze omega-3. W tłustych rybach morskich i owocach morza jest ich mnóstwo.


Jeśli pękanie wiąże się z dysfunkcją układu nerwowego, wówczas potrzebna jest witamina B, która znajduje się w orzechach, jajach, suszonych owocach i zbożach.

Witamina C odgrywa ważną rolę w organizmie. Dlatego konieczne jest regularne spożywanie owoców cytrusowych, rokitnika, pieprzu i kapusty. Nie należy zapominać o witaminie E, której bogactwo jest w zbożach, rokitniku, siemieniu lnianym, olejach roślinnych i mięsie.

Domowe środki zaradcze

Aby zapobiec powiększaniu się pęknięcia, można uszczelnić je woskiem, który osłoni płytkę i zapobiegnie rozprzestrzenianiu się pęknięcia. Aby to zrobić, należy wymieszać wosk kosmetyczny z odrobiną soli. Taką mieszankę nakłada się na płytkę paznokcia. Im dłużej papka pozostanie na powierzchni, tym szybciej płytka się zagoi.

Artykuł powstał we współpracy z tą stroną https://easynails.pl/ratunku-pekajace-paznokcie/