Naturalne kosmetyki

Pielęgnacja skóry – co warto wiedzieć?

Piękna, zdrowa cera jest wizytówką każdej kobiety. Chcąc dobrze wyglądać trzeba swojej twarzy poświęcić trochę uwagi i zadbać o oczyszczenie skóry z niedoskonałości. Jak dbać o skórę, by miała zdrowy i rześki wygląd?

Codzienne rytuały

Systematyczna pielęgnacja skóry to podstawa jej zdrowego wyglądu. Domowe oczyszczanie mleczkiem kosmetycznym, czy płynem micelarnym jest podstawowym zabiegiem, który nasza skóra powinna przechodzić codziennie. Usuniecie makijażu czy kurzu, który przez cały dzień osiada na naszej twarzy jest niezbędne.

Raz w tygodniu warto oczyścić skórę przy pomocy peelingu. Drobnoziarnisty peeling mechaniczny ładnie oczyści skórę. Dla skóry, która jest wrażliwa warto zastosować peeling enzymatyczny. Dzięki temu usuniemy martwy naskórek i poprawimy wygląd cery.

Misja specjalna

Codzienna pielęgnacja jest niezbędna, by zadbać o zdrowie skóry. Nie jest ona jednak w stanie zadbać o skórę twarzy tak, jak w salonie kosmetycznym. Manualne oczyszczanie twarzy w Warszawie jak te:

https://easywaxing.pl/pl/zabiegi/zabiegi-na-twarz/oczyszczanie-cery

wykonane raz na jakiś czas, pomoże usunąć martwy naskórek, zaskórniki oraz krosty. Oczyści zatkane pory. Wyrówna sebum regulując prace gruczołów łojowych.

Skóra po zabiegu ręcznego oczyszczania odzyska dawny blask i zdrowy wygląd. Dzięki usunięciu martwego naskórka skóra będzie lepiej absorbowała substancje odżywcze zawarte w kosmetykach pielęgnacyjnych.

Wizyta u kosmetyczki to bonus, który możemy sobie ofiarować w trosce o zdrowy wygląd skóry twarzy. Dzięki specjalistycznej pomocy skóra będzie rześka, zdrowa i zadbana.