Naturalne kosmetyki

Oczyszczanie skóry

oczyszczanie skóry

Czyszczenie skóry jest elementem pielęgnacji, o którym należy pamiętać każdego dnia.

Zrób to sam

Po wybraniu najlepszych kosmetyków (w drogerii lub w aptece)do oczyszczania twarzy, można przystąpić do działania. Oczyszczanie zaczynamy od demakijażu oczu za pomocą płynu do demakijażu, następnie przechodzimy do oczyszczania cery np. za pomocą mleczka i pianki do twarzy. Później trzeba pamiętać także o tonizowaniu, które reguluje pH skóry i nawilżeniu za pomocą dobranego do twarzy kremu. W tym przypadku można wspomagać się wacikami kosmetycznymi i ściereczkami do oczyszczania skóry.

Oczyszczanie w gabinecie

Czyszczenie twarzy oferują w zasadzie każde gabinety kosmetyczne.
Specjaliści korzystają z odpowiednich narzędzi i preparatów. Takie oczyszczanie może bardzo dobrze wpłynąć na wygląd skóry, dlatego warto je przeprowadzać chociaż raz na kilka miesięcy. Najczęściej klienci korzystają z laserowego oczyszczania twarzy lub mechanicznego. Mechaniczne polega na ręcznym usuwaniu niedoskonałości typu zaskórniki i pryszcze, natomiast czyszczenie laserowe wykonuje się specjalnym urządzeniem.

Dbanie o skórę jest bardzo ważne, pozwala zachować zdrowie i piękny wygląd. Warto dbać o nią każdego dnia, aby uniknąć pryszczy i innych „niespodzianek”, które wpływają niekorzystnie na naszą skórę. Można skorzystać z zabiegu u kosmetyczki lub samemu dokładnie oczyścić skórę z użyciem dobrych jakościowo preparatów.