Naturalne kosmetyki

Sprytne sposoby na to, aby lakier na paznokciach szybciej był suchy

Malowanie paznokci to zajęcie co prawda nieco czasochłonne, jednak potrafi ono dobrze odstresować. Mimo tego, że salony pielęgnacji paznokci w dużych miastach można spotkać niemal na każdym rogu ulicy, to wciąż wiele pań decyduje się na to, aby samodzielnie malować paznokcie. Jest to tańsze, a także bardziej bezpieczne, gdyż używa się tylko i wyłącznie swoich przyborów kosmetycznych. Jednak jedną z największych zmor pań malujących paznokcie jest długość schnięcia lakieru.

Na co uważać malując paznokcie?

manicureAby lakier na paznokciach prezentował się ładnie, to trzeba najczęściej położyć więcej niż jedną warstwę. Podstawowym błędem wielu osób jest to, że zaczynają one po raz drugi malować płytkę paznokcia, podczas gdy lakier z pierwszej warstwy jeszcze nie zdążył doschnąć do końca. Efekt takiego działania jest taki, że najczęściej trzeba zmyć paznokcie i procedurę ich malowania rozpocząć od nowa. Na pojemniku z lakierem do paznokci powinien być szacunkowy czas schnięcia. Można także zadać sobie pytanie o to, jak szybko wysuszyć paznokcie?

Paznokcie suche w kilka chwil

Jest kilka sprytnych sposobów na to, aby lakier na paznokciach był suchy bardzo szybko. Można skorzystać chociażby z pomocy sprawdzonej suszarki, czy sprawić dłoniom lodowatą kąpiel. Sprawdzi się także lakier hybrydowy bez lampy. Stosowanie lakieru hybrydowego bez lampy w zasadzie nie różni się od używania zwykłego lakieru, a schnie od o wiele szybciej.