Naturalne kosmetyki

Złuszczanie u kosmetyczki a nawilżanie w domu

Komplementarne dbanie o skórę wymaga współdziałania zarówno profesjonalnej pielęgnacji, jak też tej domowej, opartej o kosmetyki z wysokimi stężeniami składników aktywnych. Aby dojrzała skóra prezentowała się dobrze, niestety nie można skupić się tylko i wyłącznie na którymś z tych obszarów.

Gdzie warto wykonać zabieg?

Do kosmetyczki chodzi się po profesjonalne zabiegi wykonane nowoczesnym sprzętem, w których fachowcy wykorzystują również tak zwane kosmetyki profesjonalne. Kosmetyki profesjonalne mają wyższe stężenie składników aktywnych niż te, które są przeznaczone do stosowania w domu. Dlatego właśnie ich działanie jest bardziej spektakularne, trzeba jednak wiedzieć jak je stosować umiejętnie. Kobiety posiadające cerę dojrzałą zdecydowanie nie powinny omijać szerokim łukiem salonów kosmetycznych. To właśnie tam mogą poddać się tak świetnym zabiegom jak na przykład peeling kawitacyjny na terenie Warszawy lub Wrocławia: https://easywaxing.pl/pl/zabiegi/zabiegi-na-twarz/peeling-kawitacyjny albo mezoterapia bezigłowa. Same nigdy nie zrobią sobie tego w domu.

Domowa pielęgnacja na najwyższym poziomie

Z drugiej strony każda dojrzała kobieta powinna pamiętać o tym, że nawet regularne wizyty u kosmetyczki nic nie wskórają, jeżeli pielęgnacja w domu będzie niedbała. A zatem trzeba zaopatrzyć się w zestaw dobrych kosmetyków, najlepiej o działaniu ujędrniającym i nawilżającym, a także odżywczy. Jeżeli domowa pielęgnacja zostanie uzupełniona regularnymi wizytami u kosmetyczki, nawet cera dojrzała w pewnym stopniu odmłodnieje – odzyska bowiem dobre nawilżenie i blask.