Naturalne kosmetyki

Laminowanie włosów sposobem na piękne fryzury

Laminowanie włosów to sposób pielęgnacji jednego z najważniejszych elementów urody kobiety. Dzięki laminowaniu włosy są gładkie, sypkie i niesamowicie lśniące.

Laminowanie włosów nie jest trudne i można je wykonać wieczorem u siebie w domu. Wystarczy rozpuścić łyżkę żelatyny w 3 łyżkach gorącej wody, odstawić mieszankę do wystygnięcia i w tym czasie umyć dobrze włosy. Po osuszeniu ręcznikiem, należy dodać do żelatyny łyżkę odżywki bądź oleju i rozprowadzić to na jeszcze wilgotnych włosach. Rozprowadzając, najlepiej jest dokładnie wcierać w kosmyki preparat od nasady włosa, aż po same końcówki. Kiedy już całość znajdzie się na włosach, trzeba owinąć je foliowym workiem bądź czepkiem, a następnie ręcznikiem i zostawić tak zawinięte włosy na co najmniej 45 minut. Po tym czasie należy zdjąć ręcznik i worek, a następnie dokładnie spłukać włosy, najlepiej letnią wodą, gdyż nawet odrobina żelatyny, która zostałaby na włosach, mogłaby je posklejać.

fiolka_olejek

Jakie efekty można zauważyć po laminowaniu włosów?

Włosy stają się niesamowicie błyszczące, są bardzo mocno wygładzone i nie zbijają się w kokon, nie plączą się, dużo łatwiej się je rozczesuje. Włosy po laminowaniu nie puszą się, są sypkie, a także mocniejsze i bardziej odporne na uszkodzenia. W dotyku są jak prawdziwy jedwab, miękkie i gładkie i wyglądają naprawdę zdrowo.

Laminowanie włosów żelatyną stało się na tyle popularne, że wiele Polek korzysta z tego sposobu na włosy i cieszy się przepięknymi i zadowalającymi efektami.